Szkoła Podstawowa w Zawadach

Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

Pomagamy rozwinąć skrzydła

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie: 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty
Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

Projekt został opracowany z myślą o uczniach Szkoły Podstawowej w Zawadach. Bierze w nim udział 92 uczniów. W ramach działań projektu dzieci korzystają z szeregu interdyscyplinarnych zajęć pozalekcyjnych. Są to przede wszystkim zajęcia kształtujące tzw. kompetencje kluczowe tzn: umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym, informatyka, nauki matematyczne i przyrodnicze, nauka czytania i ortografii gimnastyka korekcyjna, zajęcia plastyczne i muzyczne. Chętni uczniowie będą mogli skorzystać również z porad psychologa oraz są uczestnikami wielu atrakcyjnych wyjazdów do teatru, kina interaktywnego, wycieczek kilkudniowych oraz mieli możliwość uczestnictwa w obozie językowym w czasie wakacji. Realizacja projektu trwa od 1 lutego 2009, a ukończy się 31 maja 2010 roku. Zajęcia odbywają się poza godzinami lekcyjnymi oraz w wiele sobót. W trakcie spotkań dzieci otrzymują bezpłatne dożywianie. Realizatorami projektu są nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zawadach.

Planowany całkowity koszt - 343 073,05 PLN
Wnioskowana kwota dofinansowania - 343 073,05 PLN